Listopad 30, 2015

O RONZO


Wygraliśmy prestiżowy konkurs Climate Launchpad – Climate Kic

 

Jest to największy europejski program start-upowy dotyczących zmian klimatycznych i czystych technologii biznesowych, gdzie aplikowało ponad 700 projektów z całej Europy. Awansowaliśmy tym samym do głownego finału, który odbył się 4 września w Amsterdamie, gdzie zebraliśmy bardzo pozytywne recenzje i jury wróżyło nam sporo sukcesów. W konkursie brało udział 28 europejskich państw, a chętnych na spróbowanie batonów nie brakowało

Ronzo Eco-Cricket

 

http://climatelaunchpad.org/finalists/eco-crickeat/

GAZETA WYBORCZA

Świerszcze na przegryzkę? On produkuje z nich batony.
Gdy ktoś nie wie, nawet się nie zorientuje, że właśnie zjadł 30 owadów – tyle wychodzi na jeden baton. W 100 g świerszczy jest 13 g dobrze przyswajalnego białka. Dla porównania: tłusta ryba zawiera 15 g białka. Oprócz tego świerszcze dostarczają witamin. Mają kilkukrotnie więcej żelaza niż szpinak i wapna – niż mleko.

Oprócz świerszczy w batonie są jeszcze otręby owsiane, migdały, suszona żurawina, suszone śliwki i miód – same naturalne składniki. Na brak zamówień firma nie narzeka.

PULS BIZNESU

Ronzo Crickeat to start-up, który oferuje jeden z najciekawszych rodzajów żywności na rynku polskim – odżywcze batony z mielonymi świerszczami. Firma wygrała Konkurs Climate Launchpad Polska – Climate Kic.

Ronzo Crickeat jest jednym z niewielu polskich start-upów oferujących tzw. żywność biologiczną, dość popularną obecnie jako produkty niszowe w zachodniej Europie. Są to owady, robaki, ślimaki czy stworzenia wodne. Polski start-up oferuje batony smakowo-odżywcze, zawierające mielona masę ze świerszczy. Jak stwierdza firma, są one zdrowe, zawierają białko, mikroelementy jak żelazo, magnez i cynk oraz witaminy w tym łatwo przyswajalne A i B oraz 10 niezbędnych aminokwasów. Ich hodowla wytwarza niski ślad cieplarniany i nie pochłania dużej ilości wody. Firma stwierdza przy tym iż jej batoniki są idealnym produktem wspomagającym odżywianie dla sportowców, osób ćwiczących np. biegaczy oraz kobiet chcących utrzymać dobrą sylwetkę.

 

no images were found