Luty 21, 2015

Misja RONZO


Skąd wziął się pomysł na produkt ze świerszczy?

Z połączenia wszystkich tych elementów powstała idea RONZO 

  • BIAŁKO
  • ZDROWA ŻYWNOŚĆ
  • ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
  • EKOLOGIA
  • WARTOŚCI ODŻYWCZE
  • ŚRODOWISKO
  • ECO-FRIENDLY
  • ORGANIZACJA NARODÓW ZJEDNOCZONYCH DO SPRAW WYŻYWIENIA I ROLNICTWA
  • STYL ŻYCIA

MISJA

    Naszą misją jest propagowanie i szerzenie wskazań ONZ oraz Unii Europejskiej, co do zmieniania przyzwyczajeń kulinarnych i wprowadzenie do spisu kulinarnego produktów na bazie insektów, a w szczególności świerszczy. Dodatkowo propagujemy zdrowy tryb odżywiania poprzez serwowanie produktów pozbawionych substancji sztucznych,  glutenowych i Non GMO. Chcemy również, zaimplementować zdrowy styl odżywiania.

   Europa nie jest przyzwyczajona do jedzenie świerszczy. Wciąż wielu z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie zjedzenia świerszcza. Niemniej jednak nasze kubki smakowe zaakceptowały i pokochały jedzenie takich stworzeń jak: kraby, homary, ośmiornice, krewetki czy sushi. Stawiamy te zwierzęta na wysokim miejscu w hierarchii „specjałów„. Najwyższa pora, aby mieszkańcy starego kontynentu poszli w ślad Azjatów, Afrykańczyków, mieszkańców Ameryki Południowej oraz od niedawna Ameryki Północnej i dodali do swojego menu owady-świerszcze.

ziemia

 WALCZYMY O DOBRO KLIMATU

Walczymy o to by uświadomić społeczeństwo, że owady są świetnym, w pełni naturalnym i sprzyjającym ochronie naszego środowiska substytutem białka dla sztucznych suplementów diety. Walczymy o to by nasze dzieci i prawnuki żyły w przyjaznym środowisku! nie gorszym niż takim, jaki my zastaliśmy! Od ponad roku walczymy z ludzkimi barierami i próbujemy przekonać ludzi do tego, że jedzenie owadów może być żywnością przyszłości z racji rosnącej populacji i malejących zasobów ziemi. chcemy promować i edukować ludzi na temat możliwości odżywczych jakie dają świerszcze oraz długofalowego myślenia o ochronie naszego klimatu.

woda

WYSOKA ZAWARTOŚĆ BIAŁKA!

     W czasach kiedy nasze społeczeństwo obsesyjnie dba o to, aby być fit RONZO wychodzi na wprost oczekiwaniom  społeczeństwa. Świerszcze to naturalne białko. W jednym kilogramie świerszczy znajdziesz 3x więcej białka niż w kurczaku. Zawartość odżywcza białka w świerszczach wynosi nawet do 69%. Dla porównania w piersiach z kurczaka jest 22% w 100 g białka. W odróżnieniu od białka, które znajduje się w produktach roślinnych, białko pochodzące ze świerszczy jest kompletne.

DLA KOGO JEST RONZO?

   Nasze produkty to idealna przekąska dla osób „fit„, które lubią zdrowe odżywianie. Dbamy o to, aby w produktach nie znajdowały się żadne nienaturalne substancje i zmniejszamy do minimum ilość niezdrowych tłuszczy.

    Produkty na bazie świerszczy powstały również z myślą o osobach uprawiających sport, aby mogli uzupełnić swoją dietę w wysokobiałkowe produkty odżywcze. Nasze produkty są także idealne dla osób pracujących, którzy potrzebują czegoś pożywnego na dobry start dnia lub wzmocnienia w czasie pracy.