Climate-Kic 2016 – Finał!


Climate-Kic RONZO

😄🏆🏆😄Hip Hip Huura😄🏆🏆😄

Dostaliśmy się do finału Climate‬-KIC Polska Accelerator 2016!

Przypomnijmy kilka faktów na temat świerszczy:
Podczas hodowli dochodzi do zdecydowanie mniejszej emisji gazów cieplarniach (do 100x) i szkodliwych amoniaków w porównaniu z hodowlą innych zwierząt. Zużycie wody jest znikome. Świerszcze‬ potrzebują zdecydowanie mniej obszaru do hodowli. Co więcej nie przeszkadza im ciasnota i stłoczenie w przeciwieństwie do hodowli zwierząt takich jak kury, świnie, krowy etc.

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu. Działania wspólnoty wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie – w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym.Program ten jest największym europejskim programem grantowym dla pomysłów biznesowych w obszarze tematycznym, jakim jest ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, ochrona klimatu, technologie wytwarzania zdrowej żywności, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne i branże pokrewne.

Znaleźliśmy się w finale programu grantowego Climate-KIC Acceleration Programme 2016. Wśród prezentowanych pomysłów znalazły się m.in.: fotowoltaika, transport rowerowy, skutery elektryczne, biopaliwa, zarządzanie wodami opadowymi, recykling tworzyw sztucznych, nowe źródła światła, środki ochrony roślin, druk 3D i wiele innych.

główna

%d bloggers like this: