Krykiet – gra prosto z Anglii


Phil Rusling gra w krykieta od 19 lat. Ostatnie 14 lat poświęcił na intensywny trening. Jest krykiecistą w Bletchley Town Cricket Club. 
 
Phil, co najbardziej fascynuje Cię w krykietcie?
Krykiet to sport zarówno zespołowy jak i indywidualny. Jest gracz rzucający piłkę (ang. bowler) oraz gracz drugiej drużyny (ang. batsman), broniący przed uderzeniem za pomocą drewnianego kija. Wszystko opiera się na dwóch przeciwnych sobie graczach, którzy wykonują zestaw czynności w izolacji. Ma to jednak mocny wpływ na strategię i emocje wszystkich pozostałych osób na boisku. Pewność siebie odgrywa dużą rolę i może wiele zmienić w trakcie gry. 
 
Jak wspominasz swój najtrudniejszy trening?
Mój najtrudniejszy trening był szybki jak mrugnięcie oka, lecz z dużą ilością fizycznego i psychicznego wysiłku. Po każdym uderzeniu piłki, biegłem 50 m, by bez odpoczynku zmierzyć się z kolejną piłką. Bardzo szybko technika inicjuje błędy i trener zwiększał nacisk by używać poprawnej techniki. To było naprawdę bardzo męczące.
 
Zdradź nam Twoim zdaniem najważniejsze zasady, które wpływają na osiągnięcia sportowe?
Osiągniecia w sporcie są najbardziej zależne od:
- przygotowania (praktyka / technika / zdrowie fizyczne),
- wytrzymałości psychicznej,
- przyjemności, którą daje uprawianie sportu. 
 
 
Jak wygląda Twoja codzienna dieta?
Dzienna dieta składa się z 3 różnych produktów tj.: batony orzechowo-owsiane / kanapki / kurczak / makaron / pizza / owoce / ryby / warzywa (np. brokuły) 
 
Co sądzisz o zastosowaniu owadów jako źródła białka?
Owady jako źródło białka myśląc logicznie są naprawdę bardzo dobrym pomysłem, choć wyłączając logikę brzmi to obrzydliwe.
 
A zatem zastanówmy się - myśleć i żyć logicznie czy nielogicznie? To jest pytanie ?;)
%d bloggers like this: